I zázraky se dějí! A my jsme hrdí, že jsme byli u toho..

28.03.2023

"Ještě v dubnu mě předešla paní o slepecké holi.. Prostě, když jsem to zvládla já, dokáže to každý!"


Příběh Kláry Devlin je jedním z těch, které se stávají asi jen 1x za 1000 let. Dokazuje, že nic není nemožné! A že když je vůle, je i cesta.

Všechno začíná na začátku března roku 2021…


Nejdříve nevěděli, co mi je.. Diagnóza zněla septický šok s multiorgánovým selháním (stav, kdy najednou přestává fungovat více orgánů najednou – srdce, plíce, játra, lednivy, ..). Nakonec se potvrdilo, že příčinou všeho je akutní zánět slinivky břišní. Před tím jsem neměla žádné bolesti, možná pouze nachlazení, možná covid, pro všechny to bylo překvapení.

Mě uvedli do umělého spánku, mojí rodině řekli, že se rána pravděpodobně nedožiju. Naštěstí se jejich domněnky nepotvrdily. Několik měsíců jsem byla ve vážném stavu, prodělala tolik operací, že to ani nespočítám. Na JIP jsem strávila celkem 7 měsíců. Stal se ze mě alergik, prodělala jsem několik anafylaktických šoků (silná alergická reakce). Z břicha mi koukalo několik drénů… no, nic extra.. 

"Jedna věc z toho je pozitivní, vážím stejně jako naposled na gymnáziu!" :) 

Po 9 měsících, které jsem strávila v nemocnici, za pomoci úžasného kolektivu sestřiček, lékařů, mojí rodiny, přátel a Netflixu, jsem přijela domů.

Nejdříve jsem byla na vozíku. Díky ztrátě svalové hmoty jsem ušla s berlemi sotva 3 kroky. Měla jsem cvičit doma – nuda, a měla jsem rozepsané rehabilitace. Ale žádný zázrak.. Následovaly procházky okolo domu, poté i kousek dál, a delší. Věci jako unést láhev s pitím nebo ji otevřít, přitáhnout se k zábradlí, abych se dostala domů do 1. patra, se zdály nemožné. Potřebovala jsem nabrat svalovou sílu. Samozřejmě mě napadlo fitko. V minulosti jsem ho párkrát zkusila navštívit, ale stejně jsem nechodila.

Pak jsem se ale od kolegy dozvěděla, že jeho manželka je fitness trenérka, a "… zvedla jsem telefon a zavolala Oli. Tím začala nová éra! Popravdě jsem nevěděla, co mám očekávat, ale vyrazila jsem na první hodinu. Buď to bude propadák nebo to nějak půjde. Světe, div se, ono to šlo!!"

"Oli má božskou trpělivost, je vtipná, bere ohled na moje zdravotní omezení, dokáže mě namotivovat, je skvělá trenérka! Každá lekce je perfektně připravená, každá je jiná. Je to hrozně fajn, ale dává mi pořádně do těla. Díky Oli můžu konečně doma něco málo udělat, začít pracovat. Nikdy bych nevěřila, že já budu chodit cvičit! A jako bonus beru, že jsem si "musela" koupit nové oblečení." :D 


Olča o Kláře:

Když jsem se připravovala na první trénink s Klárou, v podstatě jsem nevěděla co čekat. Klára mi v kostce řekla, co může (teda spíš nemůže) – žádné cviky na břicho, protože nemá břišní stěnu, sotva přejde z domu kousek do práce, natož třeba nést nákup. Ale to bych nebyla já, abych se k takové výzvě nepostavila čelem!

Začaly jsme pěkně od začátku – základní cviky v nejlehčích pozicích, žádná zátěž, postupné zkoušení, co Klára vydrží a snese. Z nulové zátěže se dostala na 12kg na mrtvý tah, má větší výdrž, tělo se formuje, svalová hmota roste. 

"Když mi po 3 měsících společného trénování Klára zavolala, že poprvé od návratu z nemocnice vyluxovala (ano, obyčejný vysávání!), byla jsem na ni a na svou práci tak neskutečně hrdá!"

Obchodni podminky