Jak probíhal workshop s OCR závodníkem Ríšou Hynkem

01.03.2019

Minulou sobotu, tedy 23.2., se ve FUBO Gymu No. 1 konal zcela první workshop. Do gymu za námi přijel neskutečný atlet a OCR závodník s medailovým kontem, jehož výpis zabírá doslova 3 A4 strany - Richard Hynek. Ríša s námi sdílel své hodnotné zkušenosti a doporučení a došlo i na společný běh a kruhový trénink.

Jak to probíhalo a co jsme se dozvěděli se dočteš v dnešním článku!

Sešli jsme se ve FUBO Gymu lehce po deváté hodině ranní a šli hned na věc. První byl na programu společný běh pod Ríšovým vedením. Odstartovali jsme rozklusáním, důkladnou mobilizací a dynamickým strečinkem, což jsou naprosté základy každého tréninku. Abychom rozproudili krev v nohách, nařídil nám Ríša atletickou abecedu čítající zhruba 10 cviků a názornou ukázku v jeho provedení.

Hlavní část běhu pak tvořil intervalový trénink. Richard rozestavěl zhruba po 100 metrech od sebe 7 kuželů, které fungovaly jako záchytné body ve vzestupné pyramidě. První běh tedy znamenal doběhnout k prvnímu kuželu a zpět, druhý k druhému a zpět a tak dále, Aby to však nebylo málo, výběh začínal 3 angličáky a po každém návratu na start se počet angličáků před další metou zvyšoval o 3. Před během k sedmu kuželu každý tedy udělal 21 angličáků... a tím to nekončilo. Protože tím samým způsobem jsme postupovali i sestupně, až k prvnímu kuželu a 3 angličákům! Celkem to tedy dělalo 13 běhů o celkové délce necelých 5 km a 147 odmakaných angličáků!

Některé tento trénink pěkně zmohl, a tak se rozhodli vyrazit už zpět do Gymu a doplnit energii obědem. Ti, co ještě neměli dost, se s Ríšou ještě pár kilometrů ve volném tempu proběhli a cestou pohovořili o technice, zraněních a Ríšových plánech do budoucna.

Po obědě, v rámci asi hodinové pauzy, jsme se všichni sešli opět v Gymu a zahájili seminář. Richard nám promítal připravenou prezentaci a předal nám zkušenosti ohledně efektivity různých tréninkových systémů, počtů tréninku (kde jistě nejen mně spadla bradla, když jsem slyšel o masochystickém tréninkovém tempu čítajícím 1-4 fázové tréninky, které denně zaberou průměrně 2,5 hodiny, a to celých 6 dní v týdnu!) a zabrousil i do fyziologie a stravy. Stravu a s ní svázanou regeneraci Richard považuje za extrémně důležitou součást přípravy a má s jejím nastavením bohaté zkušenosti. Velmi zajímavé bylo poslouchat o jeho minulých problémech se zánětem tlustého střeva, jehož léčba si vyžádala speciálně nastavenou dietu v koordinaci s tréninkovým režimem.

Celý seminář se odehrával ve velmi přátelském duchu. Nešlo o žádnou odbornou přednášku, nýbrž spíše o sdílení osvědčených postupů a tipů protkané dotazy od nás, poslouchajících. Seminář se nakonec asi o hodinu protáhl.

Třetí fází workshopu byl kruhový trénink. Richard vymyslel 15 stanovišť. Na každém stanovišti se cvičilo 30 sekund a následovala 15 sekund pauza. Kruháč nebyl nijak zničující, ale probíhal hezky v tempu a myslím, že nás po celém dni tak akorát dorazil 😊.

Věříme, že si všichni zúčastnění workshop užili a děkujeme za pozitivní ohlasy. A protože i Ríšovi se u nás líbilo, určitě hodláme v naší spolupráci pokračovat! Takže mějte oči na stopkách, určitě to nebude dlouho trvat!

Sleduj Richarda na Instagramu: @richard_hynek a Facebooku 

Mezitím ale můžete zavítat už příští měsíc, konkrétně 23. března, do FUBO Gymu na Trigger Point Foam Rolling workshop - lekci fasciální masáže, která je zaměřená pro začátečníky i pokročilejší cvičence! Více v odkazu zde!

A sleduj taky náš Instagram @fubogymno.1 a Facebook, kde se dozvíš spoustu zajímavých věcí a novinek!

Obchodni podminky