Průvodce fitness centry, posilovnami a gymy v Hradci Králové

09.12.2018

Kam si v Hradci Králové jít zacvičit?

Když jsme navrhovali koncept FUBO Gymu No. 1, samozřejmě nám přišla na mysl otázka: Jaké mají lidi v Hradci Králové vůbec možnosti a kam rádi chodí? A jak FUBO Gym porovnat s tím, co už Hradec pro sportovce nabízí?

V Hradci je míst, kam si jít zacvičit, spoustu. Každé fitko je samozřejmě trochu jiné, a ne každému z vás bude vyhovovat hned nejbližší posilka, na kterou narazíte. Jak se v tom ale vyznat a jak najít to správné místo pro váš trénink, kde se budete cítit dobře a potkáte třeba i lidi s podobným zájmem?

Připravili jsme pro vás proto přehled posiloven, fitness a sportovních center v Hradci Králové a zařadili je do několika základních kategorií podle hlavního zaměření tak, aby pro vás byl výběr jednodušší. Pojďme na to!

Zaměření

Název fitkaFitness a bodybuilding

Extrifit gym

Bodyflex

Fitcentrum u Pilňáčka

Fit4fun - Flošna

Fitness Don

Fitness club no.32

Fitland

Fitness Filip

Fit4fun - Interšpar

Fit studio

Kondic - DPHK

Squash Centrum HK

Teniscentrum DTJ


Sálové aktivity

Centrum Nových sportu

KB5

Gomango

Crossfit

Crossfit Steel Wings

Crossfit Hradec Králové


Cvičení pro ženy

Fit style

Fitness Violeta

Contours


Bojová umění

Good Luck Gym

Delta Gym

Pepek Gym

Funkční trénink

FUBO Gym No. 1

Fitness a bodybuilding

Pokud jste příznivci cvičení s cílem tvarování postavy a budování svalové hmoty, budete nejspíš vyhledávat fitness centra s dostatkem vybavení pro procvičení každého svalu v těle. Hlavním vybavením těchto posiloven jsou proto především stroje s jasnou dráhou pohybu pro cílené zapojení a izolování svalových partií, kardio stroje a poté činky a lavice na posilování. Tato fitka jsou zároveň obecně větší, slouží pro individuální trénink a poskytují služby osobních trenérů. To s sebou přináší i určitou anonymitu, která může někomu vyhovovat, a někdo se naopak mezi spoustou cizích lidí nebude cítit ve své kůži. Protože přívrženců klasického fitness je nejvíce, i klasických fitek, ať už moderních jako Extrifit gym nebo klasických, je v Hradci Králové jako naseto, viz tabulka výše.

Foto: Fitness Bodyflex
Foto: Fitness Bodyflex

Ve FUBO Gymu se zaměřujeme na komplexní trénink, který propojuje schopnosti celého těla. Pro izolované cvičení proto nebude tím nejlepším, avšak pokud vás jeho prostředí láká, mile rádi vás u nás uvítáme a věříme, že i tady dokážete do vašich svalů tu krev pořádně napumpovat 😊. Naši trenéři navíc poskytují i osobní tréninky s individuálním přístupem.

Sálové aktivity

Pokud vyhledáváte spíše skupinové sportovní aktivity, moderní styly kondičního cvičení a lekce se specializovaným vybavením (spinning apod.) zamiřte do center, které nabízí sálové aktivity. Tento koncept, kam spadá například CNS Hradec Králové nebo Gomango je pravděpodobně nejblíže našemu FUBO Gymu, ve kterém rovněž pořádáme skupinové lekce, i když s trochu jinou škálou zaměření. Zatímco v ostatních centrech naleznete spoustu víceméně odlišných tréninků s konkrétnějším zaměřením, naše lekce mají společný motiv funkčního cvičení. Ať už přijdete na běžný kondiční kruhový trénink nebo ranní warm-up a podobně, vždy je trénink zaměřen na celkový rozvoj těla v co nejvíce směrech.

Foto: Centrum Nových Sportů Hradec Králové
Foto: Centrum Nových Sportů Hradec Králové

Crossfit

Crossfit kombinuje gymnastiku, silový trénink a rychlost. Tato poměrně neobvyklá kombinace vytváří novou sportovní průřezovou sportovní disciplínu s poměrně striktními pravidly a technikami. Příznivce crossfitu proto většinou přitahuje poměrně specifické prostředí se spoustou prostoru, osami pro vzpírání, hrazdami a případně specifičtějšími pomůckami, a především komunitou se stejným zájmem. Přímo pro crossfit v Hradci Králové navštivte CrossFit Steel Wings, nebo gym Crossfit Hradec Králové.

Anebo i FUBO Gym. Na rozdíl od výše zmíněných nejsme čistě crossfitový gym, ovšem díky podobnému vybaveni bude i u nás crossfitový trénink lahůdkou.

Foto: CrossFit Steel Wings
Foto: CrossFit Steel Wings

Cvičení pro ženy

Cítit se v prostředí, kde cvičíme, dobře, je velmi důležité. A protože prostředí běžného fitka většinou dominuje testosteron, jsou zde fitness centra jen pro ženy, která nabízí ženám útulnější prostředí a programy uzpůsobené ženskému tělu. To často znamená kondiční cvičení pro ženy a specializované programy na hubnutí, zpevnění postavy, péči o problémové partie pomocí izolovaného cvičení. Takovou příležitost nabízí třeba hradecké Contours, Fitstyle nebo Fitness Violeta.

Foto: Contours Hradec Králové
Foto: Contours Hradec Králové

Pokud neprahnete po čistě dámském prostředí, ale máte zájem o kruhové tréninky pro ženy, i FUBO Gym nabízí lekce v rámci projektu fitMAMI. Klasické fitMAMI jsou zábavné lekce kondičního cvičení určené pro maminky i s dětmi, které se věnují návratu do kondice po porodu nebo v období mateřské dovolené. A fitMAMI Single jsou lekce pro všechny ženy, které se chtějí cítit ve vlastním těle dobře a mají zájem kondiční tréninky se zapojením celého těla, které opět následují koncept funkčního cvičení FUBO.

Bojové sporty

Bojové sporty jsou samozřejmě trochu vedlejší kategorií, ale i bojovníci potřebují někde své tělo trénovat. To vyžaduje hodně prostoru a dostatek pomůcek pro trénink zacílený na rozvoj výbušnosti, rychlosti, rovnováhy i síly. Mezi svými budete Good Luck Gymu nebo třeba Delta Gymu.

Foto: Pepek Gym Hradec Králové
Foto: Pepek Gym Hradec Králové

To jsou hlavní kategorie fitness a posiloven v Hradci Králové a jejich zástupci, ze kterých můžete vybírat.

Ale kam tedy řadíme FUBO Gym?

FUBO Gym nazýváme hrdě první ryze funkční gym v Hradci Králové. Toto tvrzení nám vyplývá z filozofie, se kterou jsme FUBO Gym vytvořili: zázemí pro komplexní trénink těla a tělesných dovedností bez přímé specializace a bez omezení pro všechny sportovce.

Podle nás jsou důležitými aspekty funkčního těla síla, vytrvalost, obratnost i dovednost. Naše vybavení je proto zaměřené na práci s tělem jako takovým, ať už jde o šplh, silovou gymnastiku, ručkování, přeskakování plyoboxu nebo komplexní trénink na překážkové závody. Zároveň jsme si ale vědomi všech výhod použití činek, kettlebellů a ostatních závaží, a proto u nás najdete i vybavení pro silové sportovní disciplíny. Zkrátka a jednoduše, nejsme specializovaný gym. Vítáme všechny atlety, jejichž cílem je zvyšování výkonu. Vítáme začátečníky, pokročilé i vrcholové sportovce, kterým naše náčiní pomůže se zlepšovat. Vítáme celé sportovní týmy a kluby i jednotlivce pro individuální tréninky. Vítáme prostě všechny, kdo si chtějí jen tak zacvičit, udělat něco pro své zdraví a vylepšit svou postavu nebo výkon. Cvičíme pro zdraví a prostě proto, že nás to baví!

Neváhej se proto u nás zastavit a vyzkoušet si zajímavé vybavení. První vstup máš zdarma!

Obchodni podminky