Vratislav Robek

Ahoj,

jmenuji se Vráťa a jsem trenérem osobních a skupinových lekcí. Důvodem mé touhy být trenérem je fakt, že pohyb člověku přináší jak fyzické, tak psychické benefity. Osobně si nedovedu život bez pohybu představit. 

Jako malý kluk jsem vyrůstal na vesnici, kde se hrál fotbal a tím se nastartovla má láska k pohybu. Postupem času jsem z fotbalu přesedlal ke cvičení s vlastní vahou těla. Dodnes si pamatuji první videa na youtube od legend street workoutu, která mě naprosto uchvátila a já začal hledat všemožná místa a možnosti, kde jsem se mohl přitáhnout. Když tehdy u nás na vesnici postavili workoutové hřiště, bylo to jako by mi někdo splnil sen. 

"Jako první bychom měli být schopni ovládnout vlastní tělo, až poté váhu na čince"

Ve cvičení s vlastní vahou těla vidím ten největší smysl a sílu a mým nedílným mottem je: Jako první bychom měli být schopni ovládnout vlastní tělo, až poté váhu na čince. Postupem času jsem si začal zpestřovat tréninky cviky s různými cvičebními pomůckami jako jsou kettlebelly, vzpěračské osy, jednoruční činky a podobně. Tu největší kvalitu v oblasti cvičení s externí váhou jsem získal v crossfitovém gymu v Hradci Králové. 

Jestli existuje nějaké pravidlo, které jsem se naučil a se kterým naprosto souzním, znělo by: Největší rychlost je v plynulosti. Jak se říká, nikdo učený z nebe nespadl a ani já nejsem rozhodně vyjímkou. K tomu, abych dokázal najít v tréninku opravdovou kvalitu vedla cesta nespočtu chyb a odprostění se od ega. V konečném důsledku pro mne byly všechny ty "nepovedené" tréninky tím možná největším přínosem a také věřím tomu, že je to právě nezdar a do jisté míry nekomfort, co lidi dělá silnějšími a posiluje jejich charakter. 

Své svěřence v tréninku nevidím jako klienty, nýbrž jako studenty, kteří se přišli vzdělávat v pohybové oblasti a dokáží své nové zkušenosti využít v běžném životě. 

Dále věřím, že za kvalitou trenéra nestojí jen odškrtnuté kurzy a různé certifikáty, ale hlavně jeho láska k pohybu, osobní zkušenosti a umění předat dál své znalosti svým studentům.  

Ve FUBO Gymu vedu

Proč cvičit s Vráťou?

Kvalita

Nejde o to, udělat toho co nejvíc za každou cenu, ale co nejvíc s kvalitou za zády.

Motivace

Vráťa umí lidi "nakopnout" k lepším výkonům, takže zvládneš víc, než si myslíš.

Síla

"Mým posláním je dělat klienty silnějšími, nikoli naopak".

Vzdělání, certifikace, zkušenosti

  • 2020 - Crossfit Steel Wings Hradec Králové - Instruktor Fitness

  • 2022 - Trenérská praxe - Form Factory Fitness Praha

  • Zkušenosti: Cvičení s vlastní vahou těla, funkční, kondiční a silový trénink, TRX

Co říkají o Vráťovi jeho klienti?

Fotogalerie

Ohodnoť trenéra Vráťu

Obchodni podminky