Jaký byl III. Gladiator Race Training Camp?

04.06.2019

O víkendu 25.-26. května jsme spolupracovali s Gladiator Race na organizaci třetího ročníku Gladiator Race Training Campu, Kemp se konal v krásném prostředí Šiklova mlýna, westernového městečka situovaného v malebném údolí na Vysočině. Pojďme se ohlédnout za tím, jak jsme si to celé užili!

Šiklův mlýn byl letos přímo jedním z mís konání víkendových Gladiator Race závodů. Tento víkend připadl na 1. a 2. června, a tréninkový kemp byl tak jedinečnou příležitostí, jak trénovat přímo na závodní Gladiator Race trati s připravenými překážkami. Nutno dodat, že prostředí westernového městečka je pro takovou akci neskutečně stylové a krásná příroda na Vysočině poskytuje Gladiatorům velmi rozmanité podmínky pro pořádný Race s kopci, vodou, bahnem i krásnými travnatými plochami. 

Teď už ale ten kemp!

Na kemp se nás sjelo celkem 22! Instruktory celého kempu jsme byli my, trenéři FUBO Gymu - já, Michal Nutil a Maruška Šubrová, která vede v gymu velmi oblíbenýKondiční kruháč Kondiční kruháč a má za sebou několik úspěšných účastí na překážkových závodech. My jsme do kempu dorazili už v pátek odpoledne, abychom mohli prohlédnout okolí a naplánovat detailně veškeré tréninky.  V pátek k večeru ale dorazilo i dalších pár lidí a večer jsme strávili v duchu relaxu a klábosení nad pivečkem (jsme přece Gladiátoři :-)).

SOBOTA

V sobotu ráno jsem vstal a v rámci rozcvičky si proběhl další trať, kterou bychom do tréninku mohli zařadit. Kolem deváté hodiny už dorazili i ostatní účastníci a po úvodní prohlídce areálu jsme zahájili první část tréninku.

Rozdělili jsme se do dvou skupin. Jedna skupina šla mobilizovat tělo s Maruškou za pomoci masážních válců, které jsme z gymu dovezli, a druhá se mnou začala atletickou abecedou. Po vystřídání skupin, lehkém výběhu a malé svačince, se pustila jedna skupina v čele s Maruškou do kondičního kruháče s využitím dalších pomůcek z FUBO Gymu a druhá se mnou trénovala techniku některých mnohými obávaných GR překážek, jak je AIX, Skatepark, Monkey Business nebo Your Body Double 360° (kolovrátek). Po obědě se skupiny opět vystřídaly, tak aby nikdo nebyl ošizen :).

Chceš na překážkové závody trénovat pravidelně a využívat přitom skvělé pomůcky a efektivní metody? Přijď k nám do Gymu na Gladiator Race trénink!


Po splnění odpoledního tréninku následovala ještě týmová soutěž, jejíž cílem bylo zaběhnout v co nejkratším čase připravený okruh s překážkami.

Večer jsme všichni společně zafandili našim hokejistům v souboji o postup do semifinále a svou přítomností nás poctila i Vendy, česká reprezentantka v OCR.

NEDĚLE

Vendy si v neděli vzala na starost první část dopoledního programu, kdy vedla seminář o dechovém cvičení, které je pro maximální výkon naprosto zásadní. Vysvětlila nám, jak prodýchat tělo, jak dýchat při závodě a také jakou zvolit před závodem rozcvičku a jak tělo celkově připravit na výkon. Překážkové závody jsou extrémně náročná sportovní disciplína a maximalizace vašeho výkonu vyžaduje mnohem více než jen běh a posilování. Taktiky a strategie těch nejlepších závodníků jsou tím nejlepším zdrojem informací!

Abychom si ale také mákli, po rozcvičce jsme zařadili intervalový běh do kopce a poté šli ještě procvičit překážky, abychom tělu připomněli, co se naučilo v předchozím dni.  Vendy následně ukázala, jak se efektivně protahovat a po lehké polední svačince jsme dlouhý tréninkový den završili velkým kruhovým tréninkem o 4 kolech.

Zasloužený nedělní oběd ještě následovalo povídání s Romanem Šinkovským, zakladatelem Gladiator Race, ředitelem Sportvisia o tom, jak Gladiator Race vznikal.

Příprava se vším všudy!

Protože pořádný trénink vyžaduje i pořádné jídlo, všichni účastníci měli během kempu k dispozici ovoce, sušenky a jogurty k svačinám a hlavní jídla, která vařil personál místního kempu, byla dopředu objednána tak, aby splňovala naše nároky. Součástí byla i ochutnávka našeho proteinu FUBO Nutrition a každý účastník si domů odnesl dárkovou tašku od Gladiator Race.


Co na kemp říkáte vy, účastníci?

K struktuře a náplni tréninků...

"Spokojenost, instruktoři předali dobře informace, srozumitelně a brali ohled na všechny úrovně sportovců 🙏 "

"pro mě, napoprvé, vyvážené.. "

"Možná bych dala více překážek k potrénování - závod jsem nikdy neběžela, ale chtěla bych to zkusit."

Co se vám nejvíc líbilo?

"Uplne vsechno. Velka a krasna zkusenost na zavod jsem chtela tak za 14 dni nejdriv az do Holic ale kemp me tak nabudil, ze startuji uz tuto nedeli na miste cinu v Siklaku."

"Kolektiv stejných bláznů s dobrým humorem a sílou překonávat své hranice. "

"Úplný relax od všedního života, skvělí trenéři, skvělá parta a umím další překážky. Jen zase na závodech jsem asi něco "zpackala" to zase bylo angličáků, raků a kliků😅!!! "

"Letos jsem chtěla zkusit Holice. Zjistila jsem ale, že jsem na tom dost bídně, že bych sice závod asi nějak dala, ale nejspíš bych si ho neužila tak, jak bych chtěla. Paradoxně mě to tedy motivuje k dalšímu trénování. Nechci, aby mě přes překážky tahala tlupa pomocníků, ale abych to zvládla třeba jen s lehkou dopomocí. Kemp beru jako skvělou zkušenost, prověrku fyzických i psychických sil, perfektní trénink, báječný relax s partou prima lidí. Zkrátka veliká spokojenost a obrovský dík všem organizátorům a trenérům :-)"


Závěrem

Jsme moc rádi za vaše kladné ohlasy a jsme moc rádi, že jsme si mohli společně zatrénovat a něco nového vás, účastníky, naučit! Skvělou odměnou pro nás je i to, že spousta účastníků, kteří nikdy předtím překážkové závody nezkoušeli, našli na kempu motivaci se závodů zúčastnit. Naprosto skvělým příkladem je Andrea, která hned další víkend v Šiklově mlýně vybojovala bronz ve své věkové kategorii!

Děkujeme a budeme se moc těšit na další společné tréninky i další kemp!

Za FUBO

MichalPS: Již příští víkend, 7.-9.6. pořádáme náš úplně první FUBO Kemp. Bude to dámská jízda! :)


Obchodni podminky