Report z Gladiator Race Josefov

04.09.2019

Víkend na přelomu srpna a září a poslední horké dny. Gladiator Race se rozloučil s létem ve stylu. Děti i dospělí překonávali překážky mezi mohutnými zdmi josefovské pevnosti, probíhali katakombami v noci i ve dne. A my i s FUBO Teamem jsme samozřejmě nechyběli! 

Pevnostní město Josefov hostilo gladiátorské závody letos už podruhé - poprvé to bylo v rámci prvního závodu roku, únorového Winter Gladiator Race, kde mimochodem měla premiéru hexagonová konstrukce rybích schůdek, kterou jsme v rámci našich realizací na míru pro Gladiator Race vyráběli!

Zatímco v únoru všem gladiátorům ztěžoval podmínky led, sníh a zima, Gladiator Race Original tohoto víkendu, tedy 30. srpna - 1. září, byl pravým opakem - překážkou navíc bylo až brutální vedro, před kterým prakticky nebylo úkrytu.

Pátek - Night Gladiator Race

Závodní víkend začal už v pátek, kdy se běžel Night Gladiator Race - noční výzva, která má standardně podobu 3+ kilometrů a 10+ překážek. Když ale první v cíli, Lukáš Novák ze Sweep OCR Teamu, doběhl závod až v čase 32 minut,  bylo jasné, že tu něco nehraje. Sportovní hodinky finišujících závodníků ukazovaly se slušnou shodou téměř 6 km! Organizátoři se patrně rozvášnili a délku trati téměř zdvojnásobili, což nemile překvapilo nejednoho gladiátora.

Foto: Petr Šedivý
Foto: Petr Šedivý

I když byla obtížnost nočního závodu nadstandardní, skvěle si s ní poradilo i několik členů FUBO Teamu. Výbornou práci předvedla Péťa Mikulková, která doběhla celkově dvacátá sedmá, což jí s časem 41:36 přineslo bronzové umístění v kategorii žen do 39 let! Péťa navíc překonala sama sebe a poprvé zvládla kolovrátek, z čehož měla neskutečnou radost ještě i druhý den ráno, kdy nám o závodě ve FUBO Gymu vyprávěla. :)

Dalšími reprezentanty FUBO Teamu byli Andrea a Vojta, kteří společně, tedy v MIXu, zaběhli mezi dvojicemi krásné 7. místo a prý si to skvěle užili. O tom to je! Pozadu nezůstala ani trenérka z Gymu Maruška, která v kategorii Z2 dosáhla na pěkné 6. místo.

Sobota - GR Original

V sobotu jsme do Josefova dorazili časně ráno i my z FUBA, se stánkem, pomůckami a prvně i s ochutnávkou výživy FUBO Nutrition!

Sobotní závod patřil víceméně jednotlivcům. Přes 8 km dlouhá trať tradičního Originalu vedla mezi zdmi pevnosti, městem, podzemím i skrz staré domy, což dodávalo závodu opět neskutečnou atmosféru.

FUBO Team v sobotu reprezentoval Lukes, který se ztrátou asi 4 minut obsadil 7. místo celkově a 6. ve své kategorii mužů do 39. let. Lukes je stroj, kterýho jen tak nezastavíš! Lepí se na něj ale smůla a ta bedna prostě ne a ne padnout (důkazem budiž letos asi 12x čtvrté místo). Tak snad už to příště dopadne! V sobotu závodil za FUBO také David Kloz (krásné 13. místo celkově), Nicholas a samozřejmě i Michal. Ten však musel ještě před půlkou závod vzdát kvůli problémům se zdravím.

Zdraví je nejdůležitější a vždy na prvním místě. Na to pamatujte. Nikdy nestojí za to jej ani pokoušet. Pravidelně zařazujte odpočinková období bez tréninku a pokud vás něco opakovaně bolí, necítíte se nebo ztrácíte výkon, poslouchejte své tělo a důkladně si odpočiňte. Nezahrávejte si. Nevyplatí se to, ignorace byť i malého zdravotního problému na počátku může přerůst v komplikaci, která vás nakonec úplně zastaví v tréninku a závodění na mnohem delší dobu, než kdybyste si tenkrát dali týden , čtrnáct dní pohov.

Neděle - GR Original, Family, FUN, Kids!

Neděle byla nabitá! Nebudeme proto vyjmenovávat všechny jednotlivé výsledky - všechny je najdeš ve shrnutí na konci článku.

Na start se hned zrána  postavilo v rámci 1+km a 2+km závodů KIDS přes 800 dětí, mezi kterými bylo i spousta závodníků za FUBO Team! Patří jim velký respekt a dík za skvělou reprezentaci! Jsme pyšní, že máme zástupce už mezi takhle mladými závodníky! :)

Neděle byla dnem, kdy se centrum závodu jen hemžilo tričky FUBO Team. Startovalo za nás celkem 13 gladiátorů, z čehož 8 z nich tvořilo dva čtyřčlenné týmy. Jedním takovým byl prakticky all-start tým, složený z Lukese, Martina Šulce,  Petra Kostovského a Petra Beneše, reprezentující FUBO, který s časem jen o necelých 10 minut za absolutním vítězem - jednotlivcem shrábl mezi týmy s přehledem první místo. Druhý tým s názvem FUBO tetky složily dámy s Gymu, které neskutečně bojovaly a ukázaly, že společně zvládnou cokoliv!

Moc děkujeme všem za vzornou reprezentaci FUBO Teamu a skvělou atmosféru, která díky vám u našeho stánku opět vznikla. Máme neskutečnou radost, že na hrudí nosíte naše logo, že s námi trénujete, závodíte a lidově řečeno s držíte basu! :).  Těšíme se na další společné závody - těmi bychom chtěli oficiálně vyhlásit TAXIS Gladiator Race, který se koná 29. 11. až 1. 12. 2019 a bude završením letošní sezóny. Přihlaš se k události na Facebooku!

Další fotky najdeš ZDE

Moc děkujeme samozřejmě i našemu partnerovi Gladiator Race, díky němuž je tohle všechno vůbec možné. Organizace šlapala jako hodinky a prostředí závodu se opět povedlo na jedničku s hvězdičkou. Spojení FUBO a GR můžeš nyní najít už v šesti formách: 

 1.  Tréninky Gladiator Race ve FUBO Gymu
 2.  Stánek s pomůckami a výživou přímo na závodech
 3. Již zmíněná hexagonová konstrukce v rámci překážky Your Body
 4. Naše překážka FUBO Rings
 5. Videa s radami a tipy na závody
 6. Ceny nejlepším závodníkům ve formě suplementů FUBO Nutrition

Závěr víkendu - večerní posezení.

Víkend jsme plni dojmů zakončili veselým posezením a bowlingem v A-Sportu poblíž FUBO Gymu. I když se nás nesešlo tolik, kolik bychom si přáli, i tak to byl supr večer. V bowlingu všechny suverénně rozmetala Andrea, a protože nejsme jen sportovci, ale i normální lidé, co se rádi baví, padlo i nějaké to pivko a o zábavu nebyla nouze! :) A protože se pomalu, ale jistě, blíží výročí otevření FUBO Gymu, už plánujeme další společné posezení. Výročí připadá na konec listopadu, přesné datum včas oznámíme na Facebooku i zde na webu, v aktualitách!

PS: Už v pátek (6.9.) vyrážíme na druhý FUBO Kemp! Nevíš co s víkendem a chceš se přidat? Ozvi se nám! Moc rádi tě vezmem do party.

Souhrn výsledků

Pátek - Night Gladiator Race

 • Péťa - 3. místo kategorie Z (27. celkově)
 • Andrea a Vojta - 7. místo MIX
 • Maruška - 6. místo kategorie Z2 (139. celkově)

Sobota - Gladiator Race KIDS

 • Filip B. - 12. místo, 2km+, kategorie H3
 • Vojtěch B. - 16. místo 2km+, kategorie H3
 • Josef B. - 17. místo 2km+, kategorie H5
 • Eliška H. - 5. místo 1km+, kategorie D1
 • Ondřej Ch. - 45. místo 2km+, kategorie H3
 • Kryštof Š. - 24. místo 1km+, kategorie H1
 • Jakub W. - 54. místo 2km+, kategorie H3
 • Vojtěch M. - 51. místo 2km+, kategorie H4
 • Lukáš S. - 76. místo 2km+, kategorie H3
 • Ella P. - 38. místo 2km+, kategorie D3
 • Daniel Pa. - 80. místo 2km+, kategorie H3
 • Daniel Pr. - 87. místo 2km+, kategorie H3
 • Viktorie W. - 71. místo 2km+, kategorie D3

Sobota - Gladiator Race Original - trať 7km+

 • Lukes - 6. místo kategorie M (7. celkově)
 • David - 10. místo kategorie M (13. celkově)
 • Nicholas - 260. místo kategorie M (502 celkově)

Neděle - Gladiator Race Original - trať 8km+

 • Lukes, Petr B., Petr K., Martin Š. - 1. místo čtyřčlenný tým (10. cekově!!!)
 • Péťa - 4. místo kategorie Z (40. celkově)
 • Petr - 11. místo kategorie M (18. celkově)
 • Olga - 11. místo kategorie Z (105. celkově)
 • Matěj J. - 11. místo kategorie JM (162. celkově)
 • Matěj U. - 12. místo kategorie JM (164. celkově)
 • Monika P., Maruška, Štěpánka W., Lenka H. - 14. místo kategorie týmy (301 celkově)

Obchodni podminky