Report z Gladiator Race RUN Pardubice

12.08.2019

Letní počasí, nádherný park Na Špici, Gladiator Race a hlavně FUBO Team. To byla skvělá akce! Pojď se s námi mrknout, jak to proběhlo!

V Pardubicích bylo v neděli 11.8. pěkně rušno. Městem pobíhali desítky závodníků mokrých i navzdory třicetistupňovým hicům od hlavy až k patě, vrhali se opakovaně do Labe a jako ninjové překonávali řady krkolomných překážek, které uvnitř parku Na Špici a v okolí zámku znenadání vyrostly. Do Pardubic se totiž zase po roce vrátil Gladiator Race! A my, coby techničtí partneři, jsme samozřejmě nemohli chybět :) Mimo organizačního týmu FUBO si ale přijelo zazávodit a pobavit se spoustu našich příznivců a klientů, souhrnně zvaných FUBO Team!

Začněme ale hezky postupně.

S naším FUBO stánkem jsme na místo dorazili lehce po sedmé ráno. V tu dobu už to v parku pěkně žilo, organizátoři organizovali na plné obrátky a partneři GR stavěli své stánky v centru všeho dění, tedy u startu a cíle pardubického RUNu. Ještě neodbyla ani devátá a do parku začaly proudit davy sportovně oblečených lidí, a zejména pak dětí. Byla spuštěna registrace a schylovalo se k prvnímu závodu dne: KIDS Gladiator Race.

V kategorii nejmenších Gladiátorů reprezentoval FUBO Team Kryštof, který svou kilometrovou trať s přehledem zvládl a umístil se na pěkném 14. místě ze 44 ve své nejmladší kategorii!

Hlavní závod odstartoval v 12:30, po doběhnutí kategorie rodinných závodů - Family. V tu dobu už to ale ve FUBO stánku pěkně žilo, protože se jeho okolí začalo hemžit závodníky s triky FUBO Team :). Prvním, kdo z nás vyběhl na trať, byl Lukes, který byl už za za 29 minut a 38 sekund byl zpátky! Ačkoliv dle jeho slov smolný závod, i tak předvedl úctyhodný výkon, kterým si vysloužil 5. místo v kategorii a 7. celkově. Příště bedna, Lukesi!

Krátce po Lukesovi vyrazila na trať Péťa. Před závodem nervózně pobíhala kolem stánku, ale my jsme stejně věděli, že se nemáme čeho dát, protože to tam prostě pošle. A poslala! Do cíle ji to trvalo jen o 5 minut déle než Lukesovi, čímž vybojovala krásnou stříbrnou medaili mezi ženami!

No a pak už si šli trať nejkratšího gladiátorského závodu RUN užít postupně i ostatní. Hned za startem na závodníky čekala řada překážek náročných na úchop i silové dovednosti, jako je Antonie&Emma, Shybuj, naše FUBO Rings nebo samozřejmě Monkey Business. Trať lemovala park Na Špici, zabíhala do potoků a závodníky nahnala i do kratších, ale nízkých vodních tunelů. Pokračovala podél Labe i přímo Labem, do Tyršových sadů a až k zámku, který byl celého závodu vrcholem. Naprostá krása!

GR RUN Pardubice vyzvalo za tým FUBO více než 10 závodníků, což je zatím náš rekord a moc všem děkujeme! Trať dokončily i dva týmy - jeden MIX v podání Naty s Honzou a jedna čtyřka složena z chlapů: Michal, Lukes, Vašek a Martin. I přesto, že 3 z nich měli už trať jednou za sebou, vybojovali kluci s přehledem 1. místo mezi týmy!

BONUS: V pátek před závody jsme pro vás natočili video se 3 TIPy (+ 1 jedním tajným) k snazšímu překonávání překážek a získání výhody před ostatními závodníky. Jsme nesmírně rádi, že vám video pomohlo, jak jste nám v komentářích dali vědět! <3