Michal Nutil

Ahoj,

Jmenuji se Michal Nutil a jsem zakladatel FUBO.

Několik let jsem na relativně vysoké úrovni dělal alpské lyžování, při kterém jsem spolupracoval se špičkovými trenéry a fyzioterapeuty. Tito lidé ve mně vybudovali lásku k sportu, která ve mně přetrvává nadále. Díky vybudovaným návykům z dětství jsem se i po skončení s lyžováním, chtěl nadále věnovat sportu. Vzhledem k tomu, že jsme při kondiční přípravě strávili v posilovnách hodně času, tak posilování byla první volba. Střídal jsem cvičení ve fitness centrech s cvičením na čerstvém vzduchu v přírodě. Byla období, kdy jsem cvičil pouze v posilovně, ale také období, kdy jsem posiloval pouze s vlastní vahou těla.

Jak jsem se dostal k OCR

V červnu 2018 jsem se poprvé postavil na start překážkových závodů, a to na Gladiator Race Holice. Startovali jsme v 5 lidech a nikdo z nás neměl nic natrénovaného. Maximálně jsme si byli párkrát zaběhat, ale rozhodně se to nedalo považovat za smysluplný trénink. No, podle toho to také na závodech vypadalo.

A nejspíš tady nastala, minimálně u mě, obrovská změna. Uvědomil jsem si, že užívání a paření bylo až až a že jsem možná našel sport, který mě zase pořádně baví a kterému bych se chtěl věnovat více. 

Začal jsem tedy i přes svůj prvotní odpor trochu běhat a zjišťovat si o OCR informace. Odběhli jsme společně další závody a já jsem pomalu, ale jistě začal překážkovým závodům propadat.

Následovaly další závody a tréninky. Druhou polovinu loňského roku mi však téměř veškerý čas brala příprava Gymu a více trénovat jsem začal až v prosinci. S příchodem nového roku začala systematická příprava, díky níž jsem se brzy začal umisťovat na závodech na předních pozicích, a dokonce jsem se kvalifikoval až na Mistrovství Evropy 2019 v OCR jak v AGE GROUP, tak v ELITNÍ kategorii. Kvalifikace na ME pro mě byl cíl, který jsem měl v hlavě, ale nikde ho nějak moc neventiloval, protože jsem jej považoval za relativně troufalý vzhledem k tomu, jak se dlouho překážkovým závodům věnuji.  

Přečti si celý Michalův příběh


Motto

"Be the best you can be."


“Co tě vedlo k založení FUBO?

Funkční trénink kombinuje nejlepší z různých sportovních odvětví a spojuje v univerzální nástroj pro každého. Víra v tuto myšlenku mě vedla k založení FUBO, které je ztělesněním snahy o rozšíření této tréninkové filozofie mezi co nejvíce lidí, neboť věřím, že to je ta správná cesta ke zdraví, výkonu i radosti z pohybu.

"Jaké jsou tvé silné stránky?"

Technické překážky.

"Jaké jsou tvé slabé stránky?"

Běh.

"Kde tě ostatní mohou potkat?"

Na lekcích Gladiator Race tréninku, který vedu. Mimo to ale i na ranním kondičním kruháči, TRX nebo nedělním podvečerním funkčním kruháči :). Přijď si se mnou zacvičit!

Michalova videa

Výsledky ze závodů

Překážkové závody 

2020

 • 1. místo v kategorii týmů - WINTER Gladiator Race Josefov
 • 3. místo v Age group (7. absolutně) - Spartan Race Winter Sprint Brno

2019 

 • 1. místo absolutně Gladiator Race Hradec Králové
 • 2. místo v kategorii a 4. celkově na MČR OCR 2019 - Short track
 • 3. místo v age ELITE group, Predator Race
 • 3. místo v ELITE Group a absolutně, Gladiator Race MAX Šiklův Mlýn 2019
 • 1. místo absolutně Night Gladiator Race Holice 2019
 • 2. místo absolutně, Gladiator Race Holice
 • 2. místo MIX (Petra Mikulková) Gladiator Race Holice 2019
 • 2. místo Překážkáč MALEJ 2019
 • 3. místo Gladiator Race MAX Šiklův mlýn 2019 - ELITE
 • Kvalifikace (dvojnásobná) a úspěšné doběhnutí na ME v OCR 2019 v Polsku
 • Kvalifikace na MS v OCR 2019 v Londýně

Michalova fotogalerie

Obchodni podminky