Michal Nutil

Ahoj,

Jmenuji se Michal Nutil a jsem zakladatel FUBO.

Několik let jsem na relativně vysoké úrovni dělal alpské lyžování, při kterém jsem spolupracoval se špičkovými trenéry a fyzioterapeuty. Tito lidé ve mně vybudovali lásku k sportu, která ve mně přetrvává nadále. Díky vybudovaným návykům z dětství jsem se i po skončení s lyžováním, chtěl nadále věnovat sportu. Vzhledem k tomu, že jsme při kondiční přípravě strávili v posilovnách hodně času, tak posilování byla první volba. Střídal jsem cvičení ve fitness centrech s cvičením na čerstvém vzduchu v přírodě. Byla období, kdy jsem cvičil pouze v posilovně, ale také období, kdy jsem posiloval pouze s vlastní vahou těla.

Jak jsem se dostal k OCR a běhání?

V červnu 2018 jsem se poprvé postavil na start překážkových závodů, a to na Gladiator Race Holice. Startovali jsme v 5 lidech a nikdo z nás neměl nic natrénovaného. Maximálně jsme si byli párkrát zaběhat, ale rozhodně se to nedalo považovat za smysluplný trénink. No, podle toho to také na závodech vypadalo.

A nejspíš tady nastala, minimálně u mě, obrovská změna. Uvědomil jsem si, že užívání a paření bylo až až a že jsem možná našel sport, který mě zase pořádně baví a kterému bych se chtěl věnovat více. 

Začal jsem tedy i přes svůj prvotní odpor trochu běhat a zjišťovat si o OCR informace. Odběhli jsme společně další závody a já jsem pomalu, ale jistě začal překážkovým závodům propadat.

Následovaly další závody a tréninky. Druhou polovinu roku 2018 mi však téměř veškerý čas brala příprava FUBO Gymu No. 1 v Hradci Králové a více trénovat jsem začal až v prosinci. S příchodem nového roku 2019 začala systematická příprava, díky níž jsem se brzy začal umisťovat na závodech na předních pozicích, a dokonce jsem se kvalifikoval až na Mistrovství Evropy 2019 v OCR jak v AGE GROUP, tak v ELITNÍ kategorii. Kvalifikace na ME pro mě byl cíl, který jsem měl v hlavě, ale nikde ho nějak moc neventiloval, protože jsem jej považoval za relativně troufalý vzhledem k tomu, jak se dlouho překážkovým závodům věnuji.  

Od roku 2021 se pomalu začínám přesouvat na dlouhé běhy. Zaběhl jsem si s Lukesem B7, vyhrál Spartan Ultra ve své age kategorii v roce 2022 či v roce 2024 Ještěd 24, kdy jsme s parťákem Vaškem zaběhli traťový rekord ve dvojicích. 

Rok 2024 pro mě znamená úplný přesun na čisté, dlouhé běhy, které mě nejvíce naplňují.

Přečti si celý Michalův příběh


Motto

"Konzistence je klíčem k úspěchu."


“Co tě vedlo k založení FUBO?

Hledat hlubší myšlenku za založením FUBA je nesmysl. Mohl bych tady vykládat o pozitivním vlivu na lidi atd., ale prvotní myšlenkou bylo zkusit si podnikat a vydělat nějaké peníze. Lepší otázka by byla proč se tomu již od roku 2013, tedy 11 let věnuji. A ano, tady už přichází na řadu to, že skrz FUBO jsem schopen ovlivnit poměrně velké množství lidí k tomu, aby se cítili dobře jak po fyzické, tak psychické stránce. Samozřejmě, peníze potřebujeme vydělávat všichni, ale není to jenom o nich. Kdybych tam neměl i nějaký přesah, tak už dávno dělám něco, co mi těch peněz vydělá mnohem víc. Ale FUBO mě prostě baví a naplňuje.

"Jaké jsou tvé silné stránky?"

V čem přesně? :D Pokud bych měl říct jednu věc, ve který si myslím, že jsem poměrně dobrej, tak je to v konzistenci. Ať už se budeme bavit o businessu nebo sportu, kdybych nebyl konzistentní, tak nikdy ničeho nedosáhnu. Né, že bych si teď myslel, že jsem něčeho dosáhl. Pořád to vnímám tak, že jsem na začátku a jsem zvědavej, kam až se budu schopen posunout jak po pracovní, tak sportovní stránce. 

"Jaké jsou tvé slabé stránky?" 

Slabých stránek bych mohl vyjmenovat hned několik, ale pokud bych měl vybrat jednu, která propojuje jak práci, tak sport, bylo by to to, že jsem nervák. V práci na některé situace reaguji dost impulzivně a lehce mě něco nasere a ve sportu mě hlava občas svazuje v podání výkonu, na který opravdu mám.

Michalova videa

Výsledky ze závodů

2024
 • 1. místo Ještěd24 ve dvojicích

2022

 • 1. místo Spartan Ultra - age group

2020

 • 1. místo v kategorii týmů - WINTER Gladiator Race Josefov
 • 3. místo v Age group (7. absolutně) - Spartan Race Winter Sprint Brno

2019 

 • 1. místo absolutně Gladiator Race Hradec Králové
 • 2. místo v kategorii a 4. celkově na MČR OCR 2019 - Short track
 • 3. místo v age ELITE group, Predator Race
 • 3. místo v ELITE Group a absolutně, Gladiator Race MAX Šiklův Mlýn 2019
 • 1. místo absolutně Night Gladiator Race Holice 2019
 • 2. místo absolutně, Gladiator Race Holice
 • 2. místo MIX (Petra Mikulková) Gladiator Race Holice 2019
 • 2. místo Překážkáč MALEJ 2019
 • Kvalifikace (dvojnásobná) a úspěšné doběhnutí na ME v OCR 2019 v Polsku
 • Kvalifikace na MS v OCR 2019 v Londýně

Michalova fotogalerie

Obchodni podminky