Prokop Šimek

Ahoj!

Jmenuju se Prokop Šimek a ve FUBO působím jako osobní trenér a vedu skupinové lekce.

Duší pokojný bojovník a srdcem citlivý empatik, pohyb mně přitahuje a naplňuje od útlého věku. Odmala jsem buď běhal s mečem, nebo se válel na tatami při lekcích Juda. Po přestěhování do Čech jsem se dostal k japonskému bojovému umění Kendo, kde jsem se dopracoval do českého národního týmu soutěžícího na Mistrovstvích Evropy.

Ovlivněn bojovými uměními, zasažen Capoeirou, inspirován filosofií Jógy a pohlcen fyzioterapií, zhlédl jsem se následně v Crossfitu - konkrétně ve vzpírání. Po předchozích letech posilování s vlastní vahou jsem byl dostatečně silný na to, abych se vrhl do zvedání "velkých" vah. Chybělo mi však zpevnění vnitřního svalstva stabilizujícího páteř, a k tomu byl trénink vedený pouze v sagitální svislé rovině. Proto netrvalo dlouho a dostavily se ochromující bolesti zad.

Bolesti mne ovšem dovedly až k systému Functional Patterns, jehož jsem se stal v Čechách prvním certifikovaným specialistou a za jehož pomoci jsem obnovil pevné tělesné zdraví a bezbolestnou fyzickou kondici. Celá tato osobní cesta ve mne vzkřísila hlubší zájem o Biomechaniku, holistické zkoumání fungování lidského těla, jeho vnitřních procesů, a také prohloubila zájem o zákonitosti lidské bytosti ve vší obsáhlosti a provázanost.

V roce 2018 jsem založil projekt The Recon.action Journey, zaměřující se na holistický životní styl, staré cvičební metody (Persian Yoga= Pahlavani) a posilování s netradičníma funkčníma pomůckama (Steelmace, Rope Flow, Clubbells..)

Skupinovky, workshopy a osobní cvičení vedu s velkým zápalem, mé lekce jsou prostoupené hravostí, cílevědomostí, lehkostí a jejich cílem je navrácení vitality, obnovení celotělesného prožívání a integrování všech částí do jednoho celku k dosažení rovnováhy a celistvosti.

Proč cvičit s Prokopem?

Specialista metody Functional Patterns

Prokop je certifikovaný trenér revoluční metody Functional Patterns, zaměřující se na zdravý bezbolestný pohyb v souladu s naším přirozeným evolučním vývojem. Během práce s klienty využívá posturální a biomechanické analýzy ve snaze dosáhnout symetrie a svalové rovnováhy.

Celostní a přátelský přístup

Na lidskou bytost nahlíží Prokop jako na propojený navzájem se ovlivňující celek a to se odráží i v jeho přístupu při koučování. Laskavost a empatie jsou pro něj nesmírně důležité.

Flow praktiky

Prokop je velký zastánce hravosti a kreativity, která by podle něj měla být i v pohybu. Fyzická aktivita je pro něj formou aktivní meditace a tento stav plynutí se snaží předávat v stylech cvičení, které vyučuje, jako je např Rope Flow nebo Steelmace Flow.

Vzdělání, certifikace, zkušenosti

  • Functional Patterns 10Weeks online course

  • Functional Patterns Human Foundations practitioner

  • Clubbell and Mace Training, Biomechanics and movement therapy certification

  • Rope Flow Foundations Level 1 and 2- ET Strength

  • Level8 Biomechanics Development Center Mastermind Certification

  • Rope Flow Coaches Course - Way of the Rope

Ceník osobních lekcí

1 hodinová lekce

650 Kč

Skupinka 2 lidí

400 Kč/osoba

Vstup do gymu

100 Kč

Kontakt pro rezervaci a objednávky: tel.: 605 864 921, email: info@fubogym.cz

Co říkají o Prokopovi jeho klienti?

"Úžasný a vědomý přístup. Propojuje mnoho oblasti a dává jim jedinečný prostor a pochopení a umí vše předat s láskou i nám ostatním. Jde za zdravím, lehkostí bytí a zároveň buduje a podporuje vaše nejsilnější já. Doporučuji spolupráci s ním, je to opravdu obohacující zkušenost."

Karolína

"Prokope, díky za to, že jsi k nám tento typ cvičení přinesl a rozvíjíš a taky za trpělivost, kterou se mnou máš:)

Za mě komplexní přístup k tělu a pohybu. Definice funkčního tréninku? Tohle je ono. Tohle je cesta k fungujícímu tělu jako celku. Doplňte to o empatický a flexibilní přístup Prokopa a máme tu něco, co je fakt skvělý."

Ondřej

"Po pár týdnech cvičení mě přestaly už dlouho trvající chronické bolesti zad v oblasti bederní páteře, způsobené zřejmě sedavým zaměstnáním. Chtěl bych Prokopovi moc poděkovat za jeho práci, výborné a citlivé vedení a humor, kdy cítím, že ani já ani ostatní spolucvičící se nemusí stydět projevit, protože Prokop nás všechny bere a respektuje takové jaké jsme, bez ohledu na to, jak je kdo méně či více pokročilý. Vřelé díky!

                                                                                                                      Radek

"Zjistila jsem až při cvičení se Steelmacem, pod vedením Prokopa, že jsem si některé postoje těla i zakázala, nebyly mnou podvědomě vyhodnoceny jako bezpečné.

Moc mne baví i cvičení s flow lanem, tam jsem si potvrdila, že nesmím moc "myslet". Když si jedu v tom svém flow nastavení , tak mi jde to flow lano úplně samo, v momentě, když mi naskočí myšlenka JAK TO MÁ BÝT SPRÁVNĚ? ...tak se seknu. Naučila jsem se od Prokopa, že nesmím cvičení končit nepovedeným pokusem, převádím to i do běžné praxe bytí.

Líbí se mi individuální přístup Prokopa, kdy nahlásím jak se ten den cítím a kolik mám energie, přestože má připraveného něco jiného, ihned vymyslí hodinu mě na míru. Skvělá profesionální práce, díky."

Gábina

"Moc vám všem doporučuji spolupráci s Prokopem, který je machr ve svém oboru. V jeho lekcích jsem našla celostní přístup v komunikaci mezi myslí a tělem a ve čtení signálů, které nám tělo dává. Jeho lekce pro mě jsou přínosem a obrovským občerstvením na fyzickém i emočním levelu. Naučila jsem se od něho a vděčím mu za mnohé "

Klára

Fotogalerie

Ohodnoť trenéra Prokopa

Obchodni podminky