Spartan Race Kroměříž a GR COMEBACK II

28.07.2020

Uplynulý víkend (25.-26.7.2020) byl na závody velmi bohatý - závodilo se ve Spartanu v Kroměříži (v sobotu Sprint a v neděli Super) a v neděli Gladiator Race Comeback II v Hradci Králové. Na všech závodech měl FUBO Team bohaté zastoupení.

Spartan Race Kroměříž

V pátek večer vyrazila naše partička do Kroměříže. Všichni jsme startovali v kategorii Age, tedy časně ráno, a tak jsme se rozhodli, že přespat v Kroměříži bude nejlepší řešení. Budíček ve 4:45 byl i tak dost vražedný. :-D Rychle vstát, nasnídat se a hurá na start.

Po příjezdu do centra závodu nás čekala pořádná fronta - coronavirová opatření byla dodržována velmi přísně. Měření teploty, kontrola rozestupů, každá startovní vlna měla svůj gate, kde byly značky, na kterých jsme museli stát. Postupně jsme odcházeli do startovního pole, kde taky na každého závodníka čekala svoje značka. Startovalo se po pěti minutách po 50 závodnících. Za každou překážkou, kterou jsme překonali, byla připravena desinfekce rukou (nevím jak ostatní závodníci, ale já se teda nějakou desinfekcí opravdu nezdržovala :-D) Ale pěkně postupně...

Jako první se na start postavil Vojta, v další vlně startovala Péťa, poté Ivet s Kubou. V 7:35 jsem na trať vyrážela já a po mně ještě Vlastička a Andrejka. Nervozita byla na každém z nás znát, ale díky všem opatřením jsme to bohužel nemohli prožívat společně, nicméně všichni jsme to zvládli úplně perfektně! :-) Pro Péťu, Ivet, Vlastičku a Kubu to byl navíc úplně první spartanský závod.

Na Spartanu mám ráda ty společné starty, kde je potřeba použít ostré lokty, aby si každý závodník našel to své místečko a vyrazil na trať co nejdříve a co nejrychleji, protože na prvních překážkách se to začíná seskupovat. Tady to takový boj nebyl - každý stál na své značce, kolem sebe rozestupy. Ale i tak to bylo fajn a bylo potřeba po startu hnedle vypálit. Startovalo se na náměstí, takže první část se běžela po kostkách a asfaltu, což bylo velmi rychlé. Celý závod byla jedna rovinka, takže nebylo potřeba nikde šetřit síly na kopečky. Čekala nás spousta dlouhých běžeckých úseků, na začátku rychlé překážky typu "přeskoč, přelez", poté balančka, ručkování, kde já osobně jsem si svůj závod dost pokazila. :( Všichni ostatní se s touto překážkou poprali bravurně! ;-) Další překážky nebyly nikterak těžké, takže jsme je všichni zvládli v pohodičce. Pak nás ale úplně všechny zastavil oštěp, takže 30 angličáků na dlažebních kostkách... auuu, to bolelo. :-) Na závěr v centru závodu čekalo ještě pár překážek a pak už byl cíl. První doběhl Vojta, poté Kuba, pak už jsem tam dostala já, za mnou Péťa a už jsme vyhlíželi společně Andrejku, Ivet a Vlastičku.

Každý do toho dal vše a všichni jsme si to moc užili! Po doběhu Andrejky bylo jasné, že s jejím časem by to mělo být super umístění, takže jsme běželi k výsledkové tabuli a bylo to tam - nádherné druhé místo!!! Ohromná gratulace!!! Velká škoda, že z důvodu coronavirových opatření nebylo vyhlášení a stupně vítězů :(. Za mě teda fronta a chumel, který se vytvořil při vyzvedávání výher, byl mnohem horší, než kdyby stáli 3 závodníci na stupních vítězů. :-) Ale s tím pořadatelé nemohli nic dělat, pravidla byla daná a bylo potřeba je dodržovat.

I přes to vše to byl krásný městský závod, který byl velmi rychlý. Konkurence veliká, byly vidět známé tváře, profíci... Moc fajn, všichni jsme si to užili! :-) 

V neděli se na start závodu Spartan Super postavil Kuba H. (po sobotním Sprintu) a parťáka mu dělal Honza R. Kluci si závod moc užili a zaběhli se skvělými časy.

Gladiator Race COMEBACK II Hradec Králové

Současně se v neděli běžel v Hradci Králové i Gladiator Race Comeback II, kde měl FUBO Team také bohaté zastoupení.

Dopoledne se běžely dětské závody, kde skvěle reprezentoval Kryštůfek, který si doběhl pro nádherné čtvrté místo! J Odpoledne se na start za FUBO Team postavila Marťa, Kuba, Ivet, Vendulka, Jirka a já. Závod nebyl vůbec lehký, byl poměrně dlouhý, překážky hodně za sebou a dlouhé běžecké úseky. A do toho déšť a přeháňky.

Jako první vyběhla Marťa, která běžela za deště, takže překážky měla mokré a neměla to vůbec jednoduché. Pak už přestalo pršet a trať postupně vysychala, takže Kuba, já, Ivet, Vendulka i Jirka už jsme měli převážnou část suchou. Všichni jsme do závodu dali vše, makali jsme, co to šlo, překážky jsme perfektně plnili a navzájem jsme se podporovali. Na trati nás jako dobrovolníci čekali Vlastička, Vojta a Honza, kteří nás do cíle hnali svou podporou. Bedna žádná nepadla, ale rvali jsme se o ní! :-)

Za mě tedy perfektní závodní víkend, který byl ale hodně náročný. Všem gratuluji k super výsledkům, k zvládnutým závodům a budu se zase těšit na dalších společných startech. :) Jste super, jen tak dál !!!

Péťa

Výsledky

Spartan Race Kroměříž

Sobota - SPRINT

Andrejka Jakubovitsová - 2. místo v AGE GROUP Women 45 - 49 (čas 50:55)

Péťa Mikulková - 6. místo v AGE GROUP Women 35 - 39 (čas 45:22)

Péťa Hindráková - 13. místo v AGE GROUP Women 25 - 29 (čas 58:14)

Vlasta Hamplová - 13. místo v AGE GROUP Women 40 - 44 (čas 1:06:15)

Ivet Ficnerová - 15. místo v AGE GROUP Women 30 - 34 (čas 1:04:01)

Kuba Havlíček - 18. místo v AGE GROUP Men 30 - 34 (čas 40:52)

Vojta Kolmistr - 22. místo v AGE GROUP Men 18 - 24 (čas 49:31)

Neděle - SUPER

Kuba Havlíček - 11. místo v AGE GROUP Men 30 - 34 (čas 58:27)

Honza Ridl - 22. místo v AGE GROUP Men 30 - 34 (čas 1:15:38)

Gladiator Race COMEBACK II

Péťa Mikulková - 7. místo v kategorii ženy (čas 1:05:28)

Michaela Ulrichová - 25. místo v kategorii ženy (čas 1:15:33)

Marta Pospíšilová - 32. místo v kategorii ženy (čas 1:18:39)

Ivet Ficnerová - 39. místo v kategorii ženy (čas 1:21:32)

Jakub Vrána - 45. místo v kategorii muži (čas 1:00:27)

Jirka Klikoš - 54. místo v kategorii muži (čas 1:02:05)

Vendy Čiamporová - 138. místo v kategorii ženy (čas 2:20:43)

Obchodni podminky