Gladiator Race COMEBACK

02.06.2020

Je druhá polovina května a dle počasí jaro pomalu začíná předávat štafetu létu. Příroda se ukazuje v celé své parádě a lidé se po dlouhé době ticha vyvolané šířením koronaviru opět začínají naplno scházet a užívat si velkých organizovaných akcí. Členové FUBO Teamu s radostí znovu oblékají týmová trička. Překážkové závody jsou zpět - konečně!

Od posledních závodů Gladiator Race v Lanškrouně uplynuly dlouhé tři měsíce, protože bylo z důvodu krizové situace nutné odsunout naplánované závody na pozdější termíny. Po určitou dobu během tohoto období nikdo z nás nevěděl, kdy budeme moci opět začít společně trénovat, natož závodit. Začátkem května se ale situace naštěstí zlepšila a vláda začala uvolňovat krizová opatření. A tým organizující Gladiator Race rozhodně nezaspal! Využil okamžitě veškerých svých možností a přímo v Hradci Králové v parku u Stříbrného rybníku postavil ze svých překážek Gladiator Race Arénu - tréninkové centrum pro všechny nadšené závodníky. Tím udělal neskutečnou radost všem příznivcům překážkových závodů z okolí, samozřejmě včetně členů FUBO Teamu, kteří nelenili, a okamžitě začali Arénu navštěvovat a připravovat se společně na budoucí závody.

Fotogalerie ze společného tréninku

A ani ty na sebe nenechaly dlouho čekat. Organizační tým GR sice posunul několik závodů až na 2021, nicméně vytvořil novou sérii s názvem Gladiator Race COMEBACK. Využil postavené Arény, hradeckými lesy natáhl první, zhruba 4 kilometrovou trať a otevřel registraci do závodů konajících se počínaje 13.5. každou středu v podvečer a o víkendu, tak aby přizpůsobil závody stále platným omezením o styku osob.

Vedle společných tréninků v GR Aréně otestovalo několik členů závodní trať individuálně v týdnu nebo o víkendech. Jedním z nich byl Lukes R., který do toho od posledních závodů neskutečně šlápl a do GR Arény si došel pro zlatou placku! Dalšími byli i Jirka K., a Vendy Č., která opět překonala sama sebe, a v sobotu 30.5. si svůj závod zaběhl i Honza R.

Na nedělních závodech 31.5. se ale FUBO Team sešel v hojnějším počtu a jako vždy s překážkami i běžeckými pasážemi bojoval naplno. Ivet F. zaběhla svůj první závod bez jediného hendikepu, z čehož měla velkou radost a my ostatní spolu s ní! :-). Petr J. překonal bolest a dokončil závody i s tenisovým loktem, který ho již dlouho trápí. GR COMEBACK byly zároveň první závody Jakuba V., který hned obsadil pěkné 7. místo. No a pro 3. místo si doběhla opět Péťa M., zatím letos vždy stanula na stupních vítězů. To je reprezetance! :-)

Trénink překážek v GR Aréně byl při závodech rozhodně znát! Z bojů o vůbec překonání překážky zuby nehty se všichni posouváme k pilování techniky a ukrajování vteřin strávených na jednotlivých překážkách. A to je super pokrok! :-)

Gladiator Race COMEBACK ještě nekončí. Ke konci se chýlí pouze Level I. (tedy 4+ km a 20+ km překážek) a čeká nás ještě Level II a Level III, kde vzdálenost i počty překážek narostou. Mezitím si v GR Aréně u Stříbrného rybníka užijeme také Gladiator Race Holice, který sem byl z organizačních důvodů přesunut. Těšíme se!