Gladiator Race Lanškroun

23.02.2020

Druhý letošní závod Gladiator Race vytyčili organizátoři v podhůří Orlických hor, v okolí města Lanškroun. GR se sem vrátil uplynulou sobotu, 22, 2,, po úspěšném loňském debutu, ovšem tentokráte místo kratšího RUNu v celé délce závodu Original, tedy 6+ km, 30+ překážek. 

Postupně se zvedající kopce Orlických hor daly vzniknout, co se profilu týče, trati, která není v sérii Gladiator Race tolik zvykem. Po prvních zhruba třech kilometrech cesty vedoucí přes louky a po okraji lesa byly kroky každého závodníka nemilosrdně vedeny do poměrně strmých kopců po lesních cestách a pěšinách. Obávaným vrcholem tratě pak byla zhruba 300 m dlouhá, prudká "sjezdovka", na jejíž patě čekala na závodníky dvojice překážek. Kdo si dolů trochu odpočinul, dostal ještě před výběhem nahoru pěkně zabrat, aby to nebylo tak snadný :). A to teda nebylo. Sjezdovka byla opravdu prudká a navíc blátivá, což její zdolání ještě ztěžovalo.

Trať nabízela poměrně dlouhé běžecké pasáže. Náročné překážky, jako je Corny, Insert Your pin nebo Shybuj Cool byly umístěny hned na začátku závodu. Organizátoři se rovněž rozhodli prodloužit již tradičně hned první Monkey Business a ztížit jej přidáním "Ementálu", destičky s otvory pro prsty (podobnou překážku máme i u nás v Gymu, jen v dlouhé variantě). Ementál byl navíc umístěn za silný kruh, což situaci pro celou řadu závodníků jistě značně zkomplikovalo. Novinkou na trati byla pak překážka Niceboy, která skoky po dvou paralelních, naproti sobě nakloněných šikminách připomínala Ninja faktor, a změny se dočkal i kolovrátek (Your Body), který byl ve fast-line netradičně kosočtverečný, a bylo tedy třeba většího přítahu pro přehmat.

A jak si vedl FUBO Team?

Jedním slovem výborně! Startovalo nás celkem 12, z toho 10 jednotlivců a jeden MIX. První vybíhali s 15 sekundovým rozestupem v kategorii Race Honza Č. s Kubou H., kteří se celý závod honili a nakonec i do cíle dorazili prakticky společně, s časem 53 minut a ztrátou cca 9 minut na vítěze. Kuba si před závodem ztěžoval na bolest kolene, avšak tratí prolétl jako vítr bez sebemenšího náznaku bolesti a jen s jedním hendikepem! :) 


Kategorii Race uzavírala Péťa M., která se okamžitě po doběhnutí mohla radovat z jistého PRVNÍHO místa ve své kategorii. Stoupla si tak v Lanškrouně na bednu podruhé, protože právě loni zde vybojovala svou první (bronzovou medaily). Krása!

V kategorii Open se na trať z FUBO Teamu první vydal MIX Mirka P., s Oli P. I oni trať úctyhodně zdolali a vybojovali si bronzovou medaili v MIX Open. A tím zdaleka nekončíme, nene.

Další dvě bronzové placky vybojovali Andrejka J., v kategorii Z3 a Marta P., v Z2. Gratulujeme ke skvělým výsledkům, holky! Obdiv si dále zaslouží i Vendy Č., která navzdory svému velkému strachu z výšek překonala sama sebe a celý závod, včetně několik metrů vysokého přelezu sítě, zdolala. Palec nahoru! :) Trochu smůlu měl naopak Jirka K., který doběhl těsně bramborový. Snad příště!

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci i všem ostatním, kdo závod úspěšně dokončili. Jsou to velké výzvy, které si před sebe kladete, a zvládáte je bravůrně. Co závod, to zlepšení. Jen tak dál!

Za měsíc, 21. 3. už nás čeká poslední oficiálně zimní závod, který završí sérii WINTER TRIUMPHALIS 2020, a to dokonce na domácí půdě v Hradci Králové! Už se moc těšíme!

Honza & FUBO

Kompletní výsledky:

R - Race, O - Open (nové rozdělení kategorií Gladiator Race)

 • Péťa M. - 1. místo Z2-R (109 celkově)
 • Oli P., + Míra P. - 3. místo MIX-O
 • Marta P. - 3. místo Z2-O
 • Andrejka J. - 3. místo Z3-O
 • Honza Č. - 9. místo M1-R, 35. celkově
 • Jakub H. - 15. místo M2-R, 37. celkově
 • Péťa H. - 16. místo Z1-O
 • Marťa J. - 18. místo Z3-O
 • Ivet F. - 21. místo Z2-O
 • Láďa R. - 33. místo M3-O (první OCR závod v životě)
 • Vendy Č. - 42. místo Z1-O

Obchodni podminky