Jakou lekci si mám vybrat, když se cvičením začínám?

06.10.2019

FUBO Gym je plný skupinových lekcí a všechny spojuje jeden charakteristický rys: funkční trénink. Když jsem ale začátečník, chci začít trénovat právě funkční cestou, kterou lekci si mám zvolit? Dobrá otázka!

Lekce v našem gymu nejsou zcela nahodilé. Je mezi nimi rozdíl jak v zaměření, tak v náročnosti. Pokud jsi naprostý začátečník, pak by ses tedy neměl/a pouštět do nejnáročnějších lekcí jako je např. Gladiator race trénink - mnohem více ti přinese pozvolný start!

A jak by bylo podle nás nejlepší, abys začal/a? 

1) Individuální úvodní lekce s trenérem 

Pro naprostého začátečníka je nejvhodnější začít alespoň 5-10 Osobními lekcemi s trenérem. Trenér se při tréninku bude věnovat jen tobě, a bude tedy schopen, na rozdíl od situace při kruhovém tréninku, kontrolovat každý tvůj pohyb a zapracovat s tebou na technice základních cviků. Neznamená to, že by se ti trenér při skupinovce nevěnoval, ale přece jenom vás na lekci bude mnohem více a je zapotřebí, aby sledoval všechny klienty. A na osobní lekci bude mít čas jenom na tebe. Hned na začátku tělo naučíš správné pohybové vzorce a zvykneš si zátěž, která tě čeká při skupinových lekcích!

2) První skupinovky: Funkční kruháč/ FAT LOSS kruháč

Pokud cítíš, že nějaký základ již máš, a jsi ready začít se skupinovkami, vyzkoušej některý z těchto kruháčů! 

Funkční kruháč, vedený Filipem, je zaměřen na celkové zvýšení fyzických schopností těla prostřednictvím komplexních cviků, což zahrnuje mobilitu, práci s tělem a tedy i naučení správné techniky cviků. Kruháč je doprovázen citlivou rozcvičkou, vysvětlením techniky i protahováním, což je přesně to, co v začátku potřebuješ!

Druhou variantou je FAT LOSS kruháč, který je určen jen pro ženy. Péťa, která jej vede, je velmi energická, a kruháč je tak o něco akčnější a rychlejší. Zaměříš se rovnou na cviky pro efektivní shazování tuku a formování dámských křivek.

Tyto kruháče můžeš začít i bez úvodních individuálních lekcí z kroku 1), ale pokud s cvičením nemáš žádné zkušenosti, důrazně doporučujeme nevynechat je!

3) Kondiční kruháč, TRX, FLOWIN, TABATA

Pokud jsi již zvyklý/á na zátěž, ovládáš správné techniky funkčního cvičení (tzn. umíš správně zapojit CORE, zvládáš aktivovat potřebné svalové partie) a chceš si pořádně zamakat, zkus některou z těchto čtyř lekcí!

Kondiční kruháč vede stále pozitivní Maruška, se kterou si dáš pěkně do těla. Zacvičíš si různorodé cviky, posílíš celé tělo a efektivně podpoříš spalování tuku! Na kruhovém tréninku tě tedy čekají silové cviky typu dřepy, mrtvé tahy, swingy, ale také cardio cviky, jako je např. běh na páse, jízda na cyklotrenažéru či přeskakování překážek.

TABATA vychází ze stejnojmenného tréninkového systému, který pracuje s cvičením v časových intervalech. Konkrétně budeš 20 vteřin cvičit a 10 vteřin odpočívat a na každý cvik si zvolíš svoji zátěž. Zní to jako makačka a makačka to je, a to na celé tělo!

TRX i FLOWIN jsou specifičtější lekce ve smyslu využitého náčiní. Na TRX využiješ zejména stejnojmenný závěsný posilovací systém k získání funkční síly prakticky bez jakéhokoliv závaží (kromě vlastního těla). Cviky jsou často izolované na jednotlivé partie, avšak dohromady procvičíš na tréninku vždy celé tělo. TRX lekce většinou probíhá formou kruhového tréninku, takže na tebe čeká 8 stanovišť, která budou zaměřená na procvičení celého těla. FLOWIN proti tomu staví na pohybu po kluzké desce, která tě nutí využít všechny svaly ve svém těle. Oba druhy cvičení přitom významně zapojují CORE.

4) Gladiator Race trénink - specifický, ale pro všechny

Jestli ti nestačí ostatní kruháče a chceš si zkusit něco netradičního, zvýšit svoje silové dovednosti nebo připravit své tělo na překážkové závody, potom rozhodně vyzkoušej Gladiator Race trénink s Michalem. Je to pěkná makačka - bude tě bolet celé tělo, mozoly pálit a pot stříkat na všechny strany, ale bude to stát za to! Trénink je složen z klasických, komplexních cviků v kombinaci s využitím speciálních pomůcek a cviků pro zvýšení síly úchopu, silové vytrvalosti i zdokonalení technik při překonávání překážek.

5) Specifické požadavky - individuální lekce

Pokud ti z nějakého důvodu skupinovky nevyhovují, chceš tréninky ušité přímo na tvou míru a maximální péči ze strany trenéra, pak je na jakékoliv úrovni nejlepší domluvit si osobní lekci. Ty u nás poskytuje Michal, Maruška a Filip. Prozkoumej jejich profily a rozhodni se, kdo z nich je pro tebe nejlepší!

Snad ti tento návod pomůže se v začátcích rozhodnout. Hlavně se toho vůbec neboj! První krok ke změně je ZAČÍT! Nezapomeň, že první lekci máš ZDARMA a můžeš si to jen tak, nezávazně vyzkoušet. Nemáš co ztratit, můžeš jen získat ;).

Obchodni podminky